Anasayfa
Kurumsal
Yönetim Kurulu
Üyelerimiz
Galeri
İletişim

BAŞKANDAN

Derneğimizin kuruluş aşamasından itibaren yoğun bir tempoyla çalışmaya başladık. Dernek tüzüğümüzü hazırlarken amaçlarımızı ve hedeflerimizi elimizden geldiği kadar Gaziantep’te çalışan aşçılarla işbirliği yaparak, çoğunluğun görüşünü alarak belirlemeye çalıştık. Yaptığımız toplantılara katılan aşçılarla hazırladığımız tüzükteki amaçlar ve hedeflerimiz pek çok defa gözden geçirildi ve son halini aldı.

Hedeflerimize ulaşabilmenin tek yolu bize katılacak üyelerin desteğiyle ve bizlerle birlikte çalışmasıyla olacaktır.  Bundan dolay derneğimiz resmi olarak kurulduktan sonra Gaziantep’te bulunan işletmeleri ziyaret edip burada çalışan aşçılara ve işletme yöneticilerine amaçlarımızı anlatarak dernek tanıtım çalışmalarına başladık. Elimizden geldiği kadar pek çok işletme ile görüşmeler yaparak bir süre daha tanıtım çalışmalarına devam etmeyi planlamaktayız.

Derneğimiz bundan sonra Gaziantep şehrini en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalar yapacaktır. İlk hedeflerimizden biri Gaziantep’te çalışan aşçıların eğitilerek mesleki niteliklerinin gelişmesini sağlamaktır. Hatta bu konu ile ilgili iki tane proje hazırlayarak ilk adımı da atmış bulunmaktayız. Eğer bu projeler kabul edilirse Gaziantep ilindeki aşçıların çoğunluğu hiçbir ücret ödemeden, günlük yol masrafları da proje tarafından karşılanarak eğitim alacak ve eğitim sonunda da mesleki geçerliliğe sahip sertifika sahibi olacaklardır. Çünkü aşçılık mesleği artık yemek pişirmenin dışında, sosyal yönüyle gelişmiş eğitimli kişilerin yaptığı bir meslek olmalıdır. Derneğimiz niteliksiz, vasıfları olmayan aşçı profilinin tamamen silinmesi ve “AŞÇILIK BİR SANAT, AŞÇI BİR SANATÇIDIR” sloganını kendisine kılavuz olarak seçmiş aşçılarla aynı misyon doğrultusunda, bu mesleğin daha iyi hale getirilmesi için elinden gelen çabayı gösterecektir.

Bunların yanında Gaziantep mutfağına ait yemeklerin orijinal tariflere sadık kalınarak korunması ve tanıtılması için çalışmalar yapmayı,  festivaller, yarışmalar ve daha pek çok faaliyet düzenleyerek amaçlarımızı gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

Tüm bu çalışmaların gerçekleştirilmesi ancak işbirliği ile mümkündür.

Hedeflerimiz için hep birlikte saygı ve güven içerisinde çalışmak dileğiyle,
Dernek Yönetim Kurulu adına

Yrd.Doç.Dr. İLKAY (GÖK) PINARLI
Yönetim Kurul Başkanı

 

Derneğimizin kuruluş aşamasından itibaren yoğun bir tempoyla çalışmaya başladık. Dernek tüzüğümüzü hazırlarken amaçlarımızı ve hedeflerimizi elimizden geldiği kadar Gaziantep'te çalışan aşçılarla işbirliği ...
Devamı >>

Diğer Duyurular >>
Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği
Ali Fuat Cebesoy Bulvarı Atılım İş Mrk. No: 32 Şehitkamil / GAZİANTEP Tel: 0342 324 25 26 Faks: 0342 323 02 66

VEMEDYA
Dernek Logo Dizaynı için verdiği destekten dolayı SERTAÇ TANITIM a teşekkür ederiz.